Case Study

samolot w chmurach

Zintegrowany System Informatyczny Urzędu Lotnictwa Cywilnego

W latach 2014-2020 świadczyliśmy usługę modyfikacji i wsparcia Zintegrowanego Systemu Informatycznego Urzędu Lotnictwa Cywilnego będącego systemem krytycznym dla działania Urzędu ze względu na istniejące w nim funkcje i moduły.

System składa się z modułu Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. Przeprowadzane są na nim egzaminy na pilotów oraz innych członków personelu lotniczego. System obsługuje egzaminy oparte na trzech bankach pytań: ECQB, KBP oraz PART-66.

Zawiera on również moduł Rejestru Personelu Lotniczego służący do wydawania licencji lotniczych i świadectw kwalifikacji, a także raportowania krytycznych dla działania urzędów wskaźników.

Jedną z części systemu jest również moduł orzeczeń lotniczo-lekarskich, z którego korzystają lekarze orzecznicy w całym kraju oraz komórka Naczelnego Lekarza Lotnictwa Cywilnego. System zawiera również moduł statystyk przewozowych.

Tryb w jakimś świadczyliśmy wsparcie przez 6 lat to: reagowanie na zgłoszenia przez 11 godzin dziennie i naprawianie błędów krytycznych w ciągu 6 godzin od zgłoszenia.

Pozostałe projekty: